Главная » Статьи » корзина

Основні причини та ознаки захворювань


Хвороба – це порушення нормальної життєдіяльності організму, обумовленої функціональними і морфологічними змінами. Виникнення хвороби пов`язано з дією на організм тварини шкідливих факторів зовнішнього середовища, а також дефектами спадковості і обміну речовин.
Причини хвороби можуть бути як внутрішнього, так і зовнішнього характеру. Зовнішні причини умовно можна поділити на три основні групи:  фізичні (механічні – вивихи, поранення, травми, термічні  та променеві ураження), хімічні (ураження отрутою та ін.), біологічні (віруси, мікроби, грибки, паразити).
Крім перерахованих зовнішніх причин хвороби, є і внутрішні, закладені в самому організмі. До них відноситься спадкова схильність до того чи іншого захворювання (гемофілія, крипторхізм, біабед та ін.).
Кожне захворювання характеризується певними ознаками, знання яких допомагає правильно і своєчасно визначити хворобу і подати собаці своєчасну і повноцінну допомогу.
Ознаки захворювання розділяються на місцеві і загальні. До місцевих ознак відносяться ті, які безпосередньо вказують на ураження даного органу, наприклад піднімання температури, припухання, зміна кольору.
До загальних ознак захворювання відносять зміни в організмі, які властиві багатьом захворюванням, більш або менш тяжким, і які супроводжуються загальною реакцією організму на умови, які викликали хворобу.
До загальних ознак захворювання собаки можна віднести:
а) зміна поведінки собаки в сторону загального пригнічення, з`явлення в`ялості, байдужість до зовнішніх подразників, слабкої реакції собаки на такі сильні подразники, як підхід господаря або сторонніх людей. В рідких випадках (при деяких хворобах нервової системи) поведінка може змінюватися і в сторону підвищення загальної збудливості;
б) зниження апетиту або навіть повна його відсутність;
в) підвищення температури тіла, яка вказує на наявність запальних процесів в організмі. При деяких захворюваннях температура тіла може знижуватися проти нормальної. Зниження температури тіла у тяжко хворого собаки, без ознак поліпшення загального стану, є несприятливою ознакою, яка свідчить  про загальний занепад сил;
г) зміна пульсу і дихання в сторону прискорювання і порушення правильності ритму;
д) зміна видимих слизових оболонок – почервоніння їх або блідість, синюшність, жовтушність;
е) зміна шкіряного покриву і шерсті. Шкіра робиться мало еластичною, шерсть у хворого собаки часто втрачає нормальний блиск, стає матовою;
ж) втрата працездатності – повна або часткова.
Розділ ознак захворювання на місцеві і загальні умовний. При захворюванні собаки ми повинні розглядати його організм ні як механічну суму органів і клітин, а як єдине  ціле, і при кожному захворюванні враховувати ті загальні зміни, які настають в організмі.
При наданні собаці лікувальної допомоги, при лікувальному впливі безпосередньо на уражений орган, слід завжди утворювати для організму собаки найбільш сприятливі життєві умови, що безсумнівно, полегшає хід хворобливого процесу і прискорює видужання.

Категория: корзина | Добавил: Admin (10.Ноя.2012)
Просмотров: 870 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar