Главная » Статьи » корзина

Годування та напування службових собак

Правильно  організоване  годування  собак є основним фактором збереження їх здоров’я й працездатності. Порушення правил годування призводить до  різкого погіршення якості підготовки та використання в охороні кордону службових собак, а інколи до тяжких захворювань, виснаження й загибелі.
Основними вимогами до годування службових собак є:
годування має бути достатнім за кількістю поживних речовин, що забезпечують затрати організму собаки на підтримання життя й роботи;
добова норма годування повинна мати всі необхідні для організму поживні речовини і в необхідній кількості, тобто бути повноцінною;
годування має проводитись доброякісними продуктами з додержанням гігієни годування.
Потреба службових собак у кормових речовинах залежить від породи, живої ваги, віку, вгодованості, умов утримання, фізичного навантаження та інших факторів.
Під час годування керуються нормами – кількістю кормових речовин, потрібних для отримання від службових собак необхідної працездатності при ефективному використанні кормів і збереженні здоров’я собак протягом доби.
На основі норми годування складають раціон або добову кількість різних продуктів у вигляді набору кормів, що забезпечує добову потребу собаки в життєво необхідних поживних речовинах. Кормовий раціон повинен забезпечувати потребу організму собаки не тільки загальною енергією але й білками, жирами, вуглеводами, мінеральними солями, вітамінами та водою. Раціон повинен бути збалансованим за кількісним співвідношенням і  калорійністю продуктів з урахуванням їх кормової біологічної та енергетичної цінності.
Основними продуктами годування собак є м'ясо, жири, крупи, картопля, овочі, сіль. Можуть використовуватись м'ясні та м'ясорослинні консерви, хліб, молоко, гранульовані та консервовані сухі корми. Якщо в кормі не вистачає вітамінів і мінеральних речовин, то собакам згодовуються вітамінні і мінеральні добавки.
Годування службових собак проводиться 1-2 рази на добу у визначений час.  
Забороняється годувати собак безпосередньо перед службою і проведенням тренувань, а також зразу ж після них. Після годування до початку роботи службові собаки повинні мати перерву для відпочинку не менше години. Час годування собак встановлюють залежно від часу їх використання в службі. З метою повного й кращого засвоєння корму важливо годувати собаку в одному й тому ж місці, знайомій і спокійній обстановці.
Собак годують кінологи, за якими вони закріплені. Після закінчення годування годівниці забирають від собак. Забороняється залишати залишки корму біля собак або згодовувати його іншим собакам.
Годування службових собак сухими концентрованими кормами здійснюється з урахуванням рекомендацій виробника і енергетичної цінності корму, робочого навантаження на собак та потреби організму у поживних речовинах для покриття енергетичних затрат, висновків за результатами експериментального годування кормом контрольної групи собак. Перехід до годування такими кормами здійснюється поступово, спочатку шляхом часткового підмішування їх у корм, а потім поступовим збільшенням до повного переходу на основний корм.
Напування службових собак здійснюється тільки свіжою водою. Вода у поїльницях міняється 1-3 рази на добу. Під час використання їх у службі на значній відстані від джерел інспектор-кінолог повинен брати з собою додатковий запас води з розрахунку 3-5 літрів на добу для одного собаки.
Зимою напування собак проводиться після годування та повернення зі служби. Після напування залишки води з поїльниць виливаються.
Ємності для годування та напування собак повинні бути чистими, після кожного використання їх потрібно очищати від залишків корму та води і мити в гарячій воді з милом чи миючими засобами, а потім у проточній воді.

Категория: корзина | Добавил: Admin (10.Ноя.2012)
Просмотров: 357 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar