Главная » Статьи » корзина

Розміщення, годівля та водопій собак.
Утримання службових собак у підрозділах охорони кордону, забезпечення та навчальних включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення нормальних фізіологічних функцій організму, підтримання високої працездатності собак та запобігання їх захворюванням. Заходи щодо утримання службових собак проводяться щодня, згідно із зоогігієнічними вимогами.
Службові собаки органів охорони державного кордону можуть утримуватись інспекторами-кінологами у себе дома (у квартирі), незалежно від того, хто є власником собаки – відомство чи кінолог.

Основні вимоги до облаштування містечок для утримання службових собак

До комплексу заходів щодо утримання службових собак входять: розміщення й догляд за собаками, підтримання нормального повітряного середовища в місцях їх розміщення, догляд за приміщеннями і територією містечка для їх утримання.
У розпорядку дня кожного підрозділу, що використовує службових собак, потрібно передбачити заходи з догляду, годування та водопою службових собак та час для їх проведення.
Усі посадові особи, службова діяльність яких прямо чи побічно пов’язана з використанням службових собак у службі, повинні дотримуватись передбачених вимог щодо утримання службових собак.
Вибір місця для будівництва містечка для утримання службових собак погоджується з місцевими органами ветеринарно-санітарного нагляду.
Містечко для утримання службових собак не повинно розміщуватися поблизу курних та шумних доріг, автопарку, складу пально-мастильних матеріалів, котельні, гноєзбірника, туалету та інших об’єктів підрозділу, з яких у повітря виділяються шкідливі гази. Найбільш оптимальним вважається розміщення містечка за 150-200 метрів від таких об’єктів при переважаючих вітрах у їх бік. Площа території містечка має бути достатньою для розміщення на ній необхідних об’єктів і споруд. До містечка мають бути підведені під’їзні дороги, електромережа, водопровід і теплотраса з водяним опаленням. Містечко для утримання службових собак огороджується суцільною огорожею із залізобетонних плит, цегли або дерева заввишки не менше 2 метрів. В огорожі обладнуються ворота та хвіртка з надійними двосторонніми засувами.
Містечко для утримання службових собак повинно мати такі будівлі та споруди: павільйон; майданчик для чищення собак; приміщення спеціальної кухні (якщо приготування корму собакам здійснюється з натуральних продуктів) та  гардеробної-комори;  навіс  для  зберігання соломи, дров та обладнання. Приміщення та основні елементи споруд містечка для утримання собак повинні відповідати санітарним нормам та зоогігієнічним вимогам.
Павільйон - будівля з вольєрів, що безпосередньо служить для розміщення службових собак. Приміщення павільйону повинні відповідати вимогам щодо вологості повітря, освітленості, тепла та газового складу повітря, а також надійно ізолювати собак від сторонніх осіб, бродячих і диких тварин та від надмірного шуму транспортних засобів тощо. Фасад павільйону повинен бути розміщеним так, щоб у нього щонайбільше потрапляло сонячних променів та щонайменше холодного вітру.
Розміщення собак у вольєрах здійснюється з урахуванням їх статі, віку та поведінки. За кожним собакою закріплюється окремий вольєр та будка. На передній стінці вольєру прикріплюється табличка, де вказується номер вольєра, кличка собаки та рік народження. Переведення собак з одного вольєра в інший може проводитися у виняткових випадках з дозволу ветеринарного спеціаліста, і тільки після дезінфекції того місця, куди переводять собаку.
Суворо забороняється розміщувати собак разом з іншими домашніми тваринами (у свинарниках, конюшнях) та поблизу них.

Умови тимчасового розміщення  службових собак у пунктах пропуску через державний кордон для їх відпочинку, годування та напування

У пунктах пропуску для відпочинку, годування та водопою службових собак під час їх використання у прикордонному контролі обладнується місце для розміщення собак. Це місце має бути поблизу зони митно-прикордонного контролю і на краю території пункту пропуску,  де переважаючі вітри дмуть у бік шумних об’єктів та об’єктів, з яких у повітря виділяються шкідливі гази. Місце для тимчасового утримання собак огороджується суцільною огорожею  із залізобетонних плит або цегли заввишки не менше 2 метрів. В огорожі обладнуються хвіртка з дезбар’єром, яка надійно закривається на двосторонні засуви. На огородженій території мають бути: відкриті вольєри з будками (за кількістю собак, що одночасно використовуються у службі); навіс для розміщення спорядження, одягу та інвентарю для догляду за собаками. 
Під час тривалого несення служби на віддалених ділянках кордону, службові собаки для відпочинку розміщуються в стандартних будках, які зимою утеплюються солом’яними матами або їх стіни та кришка завалюється снігом, а вхід у будки завішується цупкою матерією.

Спеціальний інвентар для догляду, підготовки та використання службових собак

Інвентар для догляду, підготовки та використання в охороні кордону службових собак включає: спорядження для службових собак; інвентар для догляду собак; інвентар для підготовки та використання  собак.
Спорядження для службових собак включає: нашийник, суворий нашийник (парфорс), намордник, шлейку, повід короткий, повід довгий, ланцюг, металевий кіл, батіг, сумку для ласощів, сумку для спорядження, попону, захисні панчохи, налобник та підстилку-килимок. Це спорядження закріплюється за окремим собакою. Спеціальне спорядження кінологами носиться з правого боку або в жилеті розвантажувальному.
Інвентар для догляду собак включає спеціальний одяг, інвентар для прибирання приміщень та чищення собак.
Спеціальний одяг для догляду собак включає спеціальні комбінезони та халати, які закріплюються індивідуально за кожним спеціалістом.
Інвентар для прибирання приміщень закріплюється індивіду¬ально за кожним кінологом. До нього входять мітла або віник, лопата або шкребок. Інвентар повинен утримуватися поза вольєром у спеціально обладнаному місці, бути чистим і періодично піддаватись дезінфекції.
Інвентар для чищення собак призначений для догляду за шкірним покривом собаки і закріплюється за кожним з них індивіду¬ально. До нього входять гребінь, щітка, скребниця, суконка, чиста біла ганчірка. Інвентар для чищення собак необхідно тримати в чистоті, застосовувати тільки для собак, а також раз на місяць дезінфікувати. Інвентар для чищення собаки зберігається в спеціальних шафах. Кожний предмет інвентарю позначається номером вольєра собаки, за яким він закріплений.
Інвентар для підготовки та використання службових собак включає: спеціальний одяг для підготовки собак, містечко для підготовки службових собак, спеціальні прилади (одорологічний прилад, сигнальний ліхтарик тощо), зразки (запахоносії, імітатори) наркотичних засобів і вибухових речовин, мішечки, пакети, місткості, серветки й тампони, контей¬нери, прапорці тощо.
Спеціальний одяг для підготовки собак включає в себе плащ брезентовий, захисні рукави і нарукавники до них, захисне пальто, куртку і штани тощо.
Містечко для підготовки службових собак у підрозділі охорони кордону включає смугу перешкод та майданчики з навиків захисту, огляду та диференціювання (вибирання) зразків запаху людей, наркотичних засобів і психотропних (вибухових) речовин. Об’єкти містечка можуть розміщуватися в кількох місцях.
Смуга перешкод для собак обладнується бар’єрами, драбинами, бумом, містком, дротяною загорожею, канавою (рівчаком), наземними та підземними вузькими і низькими отворами та іншими об’єктами, по яких собака має рухатися під час служби або їх перетинати.
 Майданчик з навиків захисту являє собою ділянку місцевості розміром 200х200м, на якій обладнується не менш як 6 місць для переховування помічника. Це можуть бути стаціонарно виставлені та переносні курені, ями, ходи сполучення під землею, обладнані місця для переховування на деревах та в чагарнику тощо.
Майданчики з огляду – це макети приміщень, автомашин, купе вагона, частини салону повітряного судна і каюти морського судна, візки з вантажем, рухома або нерухома стрічка, площадки з різним вантажем (ящики та ємності з різних матеріалів, тюки, сипучі матеріали тощо) та багажем. Перелік таких майданчиків та порядок їх обладнання визначається з урахуванням завдань та особливостей використання службових собак у службі.
До комплекту переносної установки для диференціювання запахів (вибирання шуканого запаху) людей, наркотиків, психотропних і вибухових речовин серед запахів інших людей, органічних і неорганічних речовин входить дошка розміром приблизно 2,5х0,15м з пристроями для тримання на ній 6-8 банок та не менше 20 банок із скла місткістю 0,5л і така ж кількість пластмасових кришок з отворами.

Догляд за приміщеннями та територією містечка для утримання службових собак

Усі приміщення містечка потрібно тримати в чис¬тоті.  Приміщення слід щодня прибирати та періодично проводити їх дезінфекцію.
Крім цього, раз на тиждень здійснюється прибирання всіх приміщень і території містечка для утримання собак, ремонт інвентарю для утримання, годування, підготовки та використання собак. 
Двічі на рік, навесні й восени, проводиться планове механічне очищення та дезінфекція всіх приміщень містечка для утримання собак. Улітку місця розміщення собак дезінфікуються щомісяця. У передбачених випадках та за вказівками служби ветеринарної медицини  проводяться заходи щодо знищення мух, комах та гризунів  на території та об’єктах містечка для утримання собак.

Категория: корзина | Добавил: Admin (10.Ноя.2012)
Просмотров: 465 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar